תחומי הטיפול

טיפול נפשי במבוגרים

השיחות הטיפוליות מתאימות לאנשים המתמודדים עם מורכבות החיים היום-יומית ו/או מעוניינים בלמידה וצמיחה אישית. כמו כן הטיפול מתאים לאנשים החווים משבר מתמשך (דיכאון, טראומה, חרדה) וזקוקים לליווי, הדרכה והבהרה תוך התבוננות על חייהם, מציאת משמעות, תובנות ודרכי התמודדות חדשים.

הדרכת הורים

הורים לילדים צעירים
הדרכת הורים מתאימה להורים המתמודדים עם סוגיות וקונפליקטים בנוגע לילדיהם, מעניקה כלים להתמודדות עם הצבת גבולות, בניית סמכות הורית, שיפור מיומנויות חברתיות, הכרת הצרכים הרגשיים הייחודיים לילדיהם וכן דרכים נוספות להתמודדות עם אתגרים שההורות מציבה בפנינו.

 

הדרכת הורים מתאימה גם לבני זוג המתמודדים עם קונפליקטים ופערים בסגנון

ההורות ומבקשים לקבל הכוונה והבהרה לתפקוד הורי מתואם מול ילדיהם, תוך התחשבות בסגנון ההורי הייחודי לכל אחד מבני הזוג.

הורים לבני נוער
במקרים בהם בני הנוער מסרבים להגיע לטיפול או כאשר ההחלטה להגיע לטיפול טרם הבשילה, הדרכת הורים יכולה לסייע מאוד בהבנת הצרכים הייחודיים של המתבגר/ת, מציאת דרכי תקשורת חדשים והקניית מיומנויות הוריות להתמודדות עם הילד המתבגר.

הורים לילדים בעלי צרכים מיוחדים
הורות לילד בעל צרכים מיוחדים (הספקטרום האוטיסטי, הפרעות קשב וריכוז, לקויות למידה) הינה הורות המציבה אתגרים רבים ומצריכה כוחות ותעצומות נפש, מציאת משמעות ומקורות תמיכה וכן כלים להתמודדות עם הצרכים המיוחדים של ילדנו.

במהלך השנים התמחיתי בטיפול והדרכת הורים לילדים בעלי צרכים מיוחדים וקשיים התפתחותיים שונים וכן רכשתי ידע נרחב בהכרה ומיצוי זכויותיהם.

טיפול בבני נוער

טיפול בבני נוער מחייב רגישות ומיומנות הנשענת על ידע וניסיון טיפולי רחב. הטיפול נעשה תוך הבנת האתגרים הרבים הנצבים בפני בני הנוער בגיל זה (שינויים פסיכולוגים, פיזיים, גיבוש זהות מינית ועוד) ומציע לנער/ה מרחב נפרד ואוטונומי שבו ייגבש את זהותו הייחודית מתוך הבנה לשלב בו הוא נמצא: המעבר מילדות לבגרות.

הנחיית קבוצות

הטיפול הקבוצתי מתבסס על טכניקות וגישות טיפוליות דומות לטיפול הפרטני וכולל גם שימוש בטכניקות הייחודיות למסגרת הקבוצתית המתבססות על הרעיון שהקבוצה עצמה היא המובילה לטיפול ושינוי אצל הפרט. להשתתפות בקבוצה יתרונות רבים, כגון מתן מרחב לגיטימי להעלות שאלות וקונפליקטים איתם מתמודדים חברי הקבוצה, הדיון הקבוצתי מאפשר הבנה עמוקה של הקשיים וחשיפה למגוון סגנונות התמודדות תוך קבלת תמיכה מחברי הקבוצה ולא רק מהמטפל.

במהלך השנים הנחתי קבוצות העוסקות בנושאים שונים ביניהם קבוצות להורים לילדים על הספקטרום האוטיסטי, קבוצות הורים לילדים עם הפרעת קשב וריכוז (ADHD) וכן קבוצות להדרכת הורים.